ZTE nubia Red Magic 7S Pro Спецификации

ZTE nubia Red Magic 7S Pro
Приказ
6.8 inches | 111.6 cm2 (1080 x 2400 Pixels)
Операционен систем
Android 12 | Redmagic 5.5
Камера
64 MB | 8 MB | 2 MB
Внатрешна
256GB 12GB RAM | 512GB 16GB RAM | 1TB 18GB RAM
Батерија
5000 mAh Li-Polymer (135W)
Процесорот
Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 Octa-core (4 nm)

Оцени го овој уред:

Целосни спецификации

Општи спецификации

Тип на уред Паметен телефон
Приказ 6.8 inches
Процесор Snapdragon 8+ Gen 1
RAM меморија 12-18GB RAM
Задна камера 64 MB | 8 MB | 2 MB
Предна камера 8 MP
Батерија 5000mAh

Лансира

Објавено 2022 | July 11
Ослободен 2022 | July 15
Статус Достапно

Мрежа

Поддршка GSM | CDMA | HSPA | EVDO | LTE | 5G
2G GSM 850 | 900 | 1800 | 1900 - SIM 1 & SIM 2
3G HSDPA 850 | 900 | 1700(AWS) | 1900 | 2100 MHz
4G Поддржано 4G
5G Поддржано 5G
Брзина на податоци 5G | LTE-A | HSPA 42.2/5.76 Mbps

Тело

Висина 166.3 mm (6.55 in)
Ширина 77.1 mm (3.04 in)
Дебелина 10 mm (0.39 in)
Тежина 235 g (8.29 oz)
СИМ Двојна сим

Приказ

Тип AMOLED | 1B colors | 600 nits
Големина 6.8 inches | 111.6 cm2
Резолуција 1080 x 2400 Pixels
Стапка на освежување 120Hz
Сооднос на аспект 20:9
Густина на пиксели 387 ppi
Сооднос екран-тело 87.1%

Платформа

Операционен систем Android 12 | Redmagic 5.5
Чипсет Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1
Процесорот Octa-core (1x3.19 GHz Cortex-X2 & 3x2.75 GHz Cortex-A710 & 4x1.80 GHz Cortex-A510)
Технологија на процесорот 4 nm
Јадра на процесорот Octa-core
Максимална брзина на процесорот 3.19 GHz
GPU Adreno 730

Меморија

Слот за картичка бр
Внатрешна 256GB 12GB RAM | 512GB 16GB RAM | 1TB 18GB RAM

Камера

Примарен 64 MB | 8 MB | 2 MB
Главна камера 64 MP | f/1.8 | 26mm (Wide Angle) | 1/1.97 | 0.7µm | PDAF
Втора камера 8 MP | f/2.2 | 120˚ | 13mm (ultraWide Angle) | 1/4.0 | 1.12µm
Трета камера 2 MP | f/2.4 | (Macro)
Видео од задната камера [email protected] | [email protected]/60fps | [email protected]/60/120/240fps
Карактеристики LED flash | HDR | panorama
Предна камера 8 MP
Резолуција на предната камера 8 MP | (Wide Angle) | under display | HDR | [email protected]/60fps

Звук

Звучник Yes | with stereo speakers
Џек од 3,5 мм Да

Comms

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e | dual-band | Wi-Fi Direct | hotspot
Bluetooth A2DP | aptX | LE
Bluetooth верзија 5.2
GPS Да
GPS функција dual-band A-GPS | GLONASS | BDS | GALILEO
NFC Да
Радио бр
USB USB Type-C 3.0 | USB On-The-Go | accessory connector

Карактеристики

Сензори Сензор за близина | Акцелерометар | Компас | Жироскоп
Сензор за отпечатоци Да
Позиција на сензорот за отпечатоци под екранот

Батерија

Тип Li-Polymer
Капацитет 5000 mAh
Отстранлив бр
Брзо полнење Да
Брзина на полнење 135W
Време на полнење 100% in 15 min

Разно

Бои Black | Gray | Silver | Yellow

Општи услови: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.

Поврзани уреди